سرمربی تیم ملی فوتسال در مصاحبه ای مفصل از حضور بازیکنان جوان و توکلی در تیم ،بازی های تدارکاتی ، عدم پرداخت حقوق مربیان و ... گفت.

سرمربی تیم ملی فوتسال در مصاحبه ای مفصل از حضور بازیکنان جوان و توکلی در تیم ،بازی های تدارکاتی ، عدم پرداخت حقوق مربیان و ... گفت.

به گزارش سایت سیاره فوتسال، سیدمحمد ناظم‌الشریعه درباره حضور تیم ملی فوتسال کشورمان در اردوی آستاراخان اظهار داشت: تیم‌های حاضر در این تورنمنت واقعاً بزرگ هستند. پس از بازی‌های هفته سیزدهم لیگ برتر، یک جلسه تمرین برگزار می‌کنیم و روز ۲۹ شهریور عازم روسیه می‌شویم. ایراد ما این است که تمرین نداریم و بازیکنان‌مان هماهنگ نیستند. ما تمام بازیکنان اصلی خود را از جام ملت‌های آسیا در ۲۰۱۸ در کنار هم نداشتیم و کار برای ما سخت است.

باید ببینیم بازیکنان جوان می‌توانند جایگزین بازیکنان اصلی تیم در مرحله نهایی قهرمانی آسیا شوند یا خیر
وی در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنان دعوت شده به تیم ملی، بدنه اصلی ترکیب این تیم را در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۰ تشکیل می‌دهند یا خیر، تصریح کرد: در مرحله مقدماتی نه، اما باید ببینیم بازیکنان جوان می‌توانند جایگزین بازیکنان اصلی تیم در مرحله نهایی قهرمانی آسیا شوند یا خیر. با این وجود تلاش می‌کنیم بهترین بهره را از این تورنمنت ببریم. بیشتر بازیکنان حاضر در جام جهانی در این اردو شرکت می‌کنند و چند بازیکن جوان هم کنار آنها حضور دارند.

توکلی از تیم ملی خداحافظی نکرده بود که برگردد
سرمربی تیم ملی فوتسال در مورد دعوت از فرهاد توکلی با وجود اظهارات این بازیکن مبنی بر خداحافظی از میادین ملی خاطرنشان کرد: توکلی اصلاً از تیم ملی فوتسال خداحافظی نکرده بود که بخواهد بازگردد. او پیش‌تر گفته بود خسته شدم و نامه یا بیانیه‌ای مبنی بر خداحافظی از میادین ملی منتشر نکرد. متأسفانه برخی افراد به دنبال حاشیه هستند. توکلی بازیکن مملکت ماست و به درد تیم ملی می‌خورد. برای ما مهم نیست نام بازیکن مورد نظرمان چیست و مصالح مربوط به تیم ملی را رعایت می‌کنیم.

اسماعیل‌پور و جاوید هم حضور ثابتی در تیم ملی نداشته‌اند
ناظم‌الشریعه ضمن تمجید از ملی‌پوش تیم الکویت کویت به تسنیم گفت: توکلی از لحاظ اخلاقی و فنی شرایط خوبی دارد و اگر او در این مدت در تیم  ملی حضور نداشت، بازیکنانی چون اسماعیل‌پور و جاوید هم در اردوهای تیم ملی حضور ثابتی نداشتند. اگر این بازیکنان در ایران بودند، آنها را به تیم ملی دعوت می‌کردیم. ما تلاش کردیم تمام ملاحظات را در نظر بگیریم و مطمئن باشید به این نکته اعتقاد داریم که تیم ملی از تمام ما بزرگ‌تر است.

برخی‌ها نمی‌خواهند تیم ملی آرامش داشته باشد، چه اشتباهی کردیم که به اقتدار تیم ضربه زده است؟
وی درباره اینکه گفته می‌شود اگر توکلی به تیم ملی بازگردد، اقتدار سرمربی تیم ملی زیر سؤال می‌رود، بیان کرد: متأسفانه برخی‌ها نمی‌خواهند تیم ملی آرامش داشته باشد و این حاشیه‌ها را درست می‌کنند. البته این افراد شناخته‌شده هستند. اگر توکلی با نوشتن نامه‌ای از تیم ملی خداحافظی کرده بود، حرف‌شان درست بود. تیم ملی در این چهار سال همیشه مسائل اخلاقی را رعایت کرده و برنده جایزه بازی جوانمردانه آسیا هم شده است. این تیم نتایج خوبی گرفته و آیا از ما بی‌احترامی یا بی‌شخصیتی دیدید و بی‌اخلاقی کرده‌ایم؟ چه اشتباهی کردیم که به اقتدار تیم ملی ضربه زده است؟ این کارها بی‌اخلاقی نیست.

پیشنهاد بازی دوستانه با ایتالیا و بلژیک را ارائه کردم
سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این پرسش که آیا دیدار تدارکاتی جدیدی برای این تیم در نظر گرفته شده است یا خیر، گفت: اردویی در مشهد و با حضور اسلواکی، بلاروس و اوکراین داریم و پیش از مسابقات قهرمانی آسیا تنها یک فیفادی دیگر داریم. چند تیم از جمله ایتالیا و بلژیک را برای دیدار دوستانه درخواست کردم که نمی‌دانم کدام تیم قطعی شد.

برنامه ما با تغییرات کمیته فوتسال به مشکل نخورده است
ناظم‌الشریعه در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌های تیم ملی با تغییرات اخیر کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی و کناره‌گیری رئیس این کمیته آسیب دیده است یا خیر، تصریح کرد: ما همچنان برنامه خود را با کمیته فوتسال پیش می‌بریم و تا حالا به مشکلی برخورد نکرده‌ایم. اعضای پیشین کمیته فوتسال انسان‌هایی بزرگ بودند و دوستان فعلی حاضر در این کمیته هم افراد بزرگی هستند. تاکنون هم افراد حاضر از جمله پرهیزگار کارهای ما را پیگیری می‌کردند. سیستم باید کارها را انجام دهد و این وظیفه نباید بر عهده افراد باشد.

لیگی خوب است که تیم‌ها شرایط اقتصادی خوبی داشته باشند
وی در این باره که آیا از کیفیت مسابقات لیگ برتر راضی است یا خیر، خاطرنشان کرد: باید بپذیریم انگیزه تیم‌های لیگ برتری بالا نیست. اگر بخواهیم بگوییم لیگ برتر خوب است یا خیر، باید ببینیم چه بازیکنانی از این مسابقات بیرون می‌آید. لیگی خوب است که تیم‌ها شرایط اقتصادی خوبی داشته باشند. تیم‌های ما از لحاظ اقتصادی شرایط خوبی ندارند و درآمدزا نیستند.

اگر امکان امرار معاش برای فوتسالی‌ها نباشد، سراغ کار بهتری می‌روند
سرمربی تیم ملی فوتسال با بیان اینکه بخش خصوصی باید در فوتسال فعال شود، گفت: اگر می‌خواهیم لیگ برتر قوی باشد، باید آن را پویا کرده و به بخش خصوصی واگذار کنیم. مربیان و بازیکنان زحمت خود را می‌کشند، اما اگر امکان امرار معاش برای آنها وجود نداشته باشد، فوتسال دیگر برای‌شان مهم نیست و سراغ کار بهتری می‌روند. همین مسئله باعث می‌شود انگیزه‌ها پایین بیاید.

مدتی است حقوق نگرفته‌ام اما تلاش می‌کنیم با بهترین شرایط به اردو برویم
ناظم‌الشریعه در این مورد که پیش‌تر از پرداخت نشدن مبلغ قراردادهای مربیان تیم ملی سخن گفته بود، خاطرنشان کرد: حقوق و مزایای من مدتی است که پرداخت نشده و شما کاری به مدت آن نداشته باشید! دلیل این هم وضعیت مالی نه چندان خوب فدراسیون فوتبال است. با این حال تلاش می‌کنیم با بهترین شرایط به اردو برویم. البته آنها هماهنگی ندارند، اما به تورنمنت خوب و سنگینی می‌رویم و قطعاً به درد تیم ملی می‌خورد.

نظرات کاربران

نظر بدهید