خوراکچی:تقی پور خوب تیم و مدیریت نکرد و از مهره ها درست استفاده نکرد/توقع ما از مس خیلی بیشتر بود /نباید در خواب رنکینک سومی جهان بمانیم

خوراکچی:تقی پور خوب تیم و مدیریت نکرد و از مهره ها درست استفاده نکرد/توقع ما از مس خیلی بیشتر بود /نباید در خواب رنکینک سومی جهان بمانیم

به گزارش سایت خبری سیاره فوتسال ، محمود خوراکچی در مورد ناکامی تیم فوتسال مس در جام باشگاه‌های آسیا و جهان گفت: بعد از بازی تیم ملی امید و ژاپن در بازیهای آسیایی تبریز، در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌ها  و در یک نظر کارشناسی در مورد ناکامی تیم امید در این مسابقات گفتم که زنگ خطر برای فوتسال ایران به صدا در آمده است. 

وی در ادامه گفت: در آن مصاحبه، من نظر فنی و کارشناسی و نظر شخصی خودم را نسبت به بازی‌های تیم امید اعلام کردم که عده‌ای از همکارانم از من ناراحت شدند.در بازی‌های آسیایی تبریز ژاپنی‌‌ها در تمام مسابقات یک بازی منطقی داشتند و در کار دفاعی و حمله خوب بودند اما متاسفانه تیم امید ما  در این مسابقات عملکرد خوبی نداشت.باز هم می‌گویم زنگ خطر برای فوتسال ایران چند ماه پیش به صدا درآمده است اما متاسفانه ما هنوز در خواب سومی جهان به سر می‌بریم. 

بازیکن سابق تیم ملی فوتسال گفت:در حال حاضر در هفته دهم لیگ برتر هستیم، اما نتایج لیگ که به دست می‌آ‌ید فنی نیست و شانسی است.در لیگ فوتسال ایران منطقی وجود ندارد.ماحصل این موضوع هم همگان دیدیم که مس مدافع عنوان قهرمانی نتوانست از قهرمانی خود در باشگاه‌های آسیا دفاع کند و نایب‌قهرمان شد. در صورتی که فوتسال ایران باید از لحاظ فنی و نتیجه‌گیری عالی و مثل گذشته که زبانزد AFC  بوده باشیم و این حق طبیعی فوتسال ایران است.

خوراکچی گفت:  بعد از ناکامی مس در مرحله گروهی مقابل ناگویا ژاپن ما این پیش‌بینی را داشتیم که در فینال قطعا با این تیم  مجددا بازی خواهیم کرد، اما متأسفانه در مرحله نهایی تقی پور سرمربی مس نتوانست به خوبی انرژی بازیکنانش را تقسیم و از آن به خوبی استفاده کند و بازیکنان خسته‌ای را روانه این دیدار کرد. تیم مس تنها تیمی در ایران است که تمریناتش  را به موقع برگزار کرد و پکیج بازیکنان و مدیریتش کامل و بین المللی بود اما…

وی گفت: ۷۰ درصد از بازیکنان تیم مس را ملی‌پوشان تشکیل داده است  و دید ما نسبت به این تیم  ملی است به دلیل اینکه اکثر بازیکنان ملی‌پوش در این تیم حضور دارند. ما  پیشکسوتان از مس توقع داشتیم که در این مسابقات دست و پا بسته نباشند و حداقل بتواند از  نام و اقتدار فوتسال ایران به خوبی دفاع کند و  همچنین در جام باشگاه‌های جهان حریف دست پا بسته ای نباشند. وقتی که ۷۰ درصد بازیکنان این تیم  ملی‌پوش است توقع ما از این تیم زیاد است. اگر روز فینال در مسابقات باشگاه‌های آسیا مربیان دو تیم ژاپن و ایران برعکس روی نیمکت‌ها می‌نشستند، مطمئن باشید تیم مس، ژاپن را دو رقمی می‌کرد. 

وی در پایان گفت: در بازی‌های آسیایی و جهانی بازیکنان مس خسته بودند و بازیکنان تأثیرگذار این تیم بیش از حد در بازی حضور داشتند و دلیل اینکه این تیم نتوانست عملکرد خوبی در این مسابقات داشته باشد، استفاده از بازیکنان خسته اش بود و  اسماعیل تقی پور سرمربی  این تیم نتوانست به خوبی از آنها استفاده کند. باز هم تکرار می‌کنم من با هیچ کسی هیچ خصومت شخصی ندارم و به احترام خوانندگان و خانواده فوتسال و به عنوان یک کارشناس نظر فنی خودم را گفتم و این را وظیفه خودم می دانستم که نظر فنی را بگویم که به خوانندگان احترام بگذارم.

نظرات کاربران

نظر بدهید