ناظم الشریعه:حقیقت اینه که فوتسال ما از فوتسال روز جهان عقب تر است /جوانان را با تاکتیک ها و مسائل روز فوتسال جهان اشنا میکنیم

ناظم الشریعه:حقیقت اینه که فوتسال ما از فوتسال روز جهان عقب تر است /جوانان را با تاکتیک ها و مسائل روز فوتسال جهان اشنا میکنیم

به گزارش سایت خبری سیاره فوتسال ، سید محمد ناظم‌الشریعه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در مورد ‌حضورش در تایلند ‌‌‌‌‌‌‌‌در مسابقات‌‌‌‌‌ فوتسال جام باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جهان گفت‌‌‌‌‌‌‌:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تفاوت فوتسال آسیا و اروپا و جهان را همگان در تایلند شاهد بودند. در این مسابقات کاملا مشخص بود که آمریکای جنوبی و اروپا یک سر و گردن بالاتر از آسیایی‌ها هستند. ما نباید در ایران این واقعیت را کتمان کنیم فوتسال ما فاصله زیادی تا فوتسال روز دنیا دارد و روز به روز این فاصله در حال زیاد شدن است.

وی در ادامه گفت: ما باید سطح امکانات، برنامه‌ریزی، استعدادها، آموزش و… خود را بیشتر کنیم و باید با تفکر و با تغییرات زیادی که انجام می‌دهیم اتفاقات و نتایج خوبی صورت گیرد. البته این موضوع نظر من و گروه آنالیزی که در مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های جهان از سوی AFC انتخاب شده بودند و حسین شمس سرمربی سابق تیم ملی هم به عنوان یکی از آنالیزورها این نظر را داشت که فوتسال آسیااختلاف زیادی با فوتسال روز دنیا دارد. همه  ما در کشور باید در بحث امکانات ،برنامه‌ریزی، آموزش و استعداد و… دست به دست هم دهیم و جهت پیشرفت و به روز شدن فوتسال ایران با فوتسال روز دنیا هماهنگ‌تر عمل کنیم و ما نباید در خواب سومی جهان به سر ببریم.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: ما باید در فدراسیون و کمیته فوتسال ‌برنامه‌ریزی‌های خود را به گونه‌ای انجام دهیم  که فوتسال ایران با فوتسال روز دنیا پیش برود. شما ببینید کشور تایلند در یک سال چند تورنمنت برگزار می‌کند. در همین یک ماه گذشته در این کشور ۳ تورنمنت مهم  مسابقات قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا و باشگاه‌های جهان و همچنین قهرمانی فوتسال زیر ۱۸ سال مدارس را میزبانی کرد. آنها در حال توسعه و برنامه‌ریزی خود جهت پیشرفت در فوتسال هستند. حتی تیم ملی را برای دو تورنمنت یکی قبل از بازی‌های آسیایی و دیگری قبل از مسابقات جام جهانی دعوت کردند که من آن را قبول نکردم.

ناظم‌الشریعه گفت:‌ تمام این موضوعات نشان می‌دهد که فوتسال آسیا در حال پیشرفت و کشورها در حال سرمایه‌گذاری به این رشته پرطرفدار توپی هستند و ما هم باید سرمایه‌گذاری خود را بیشتر کنیم و بیشتر وقت بگذاریم. به خصوص در باشگاه‌ها و لیگ‌ چون تیم ملی هر کشوری تشکیل شده از بازیکنان  برتر آن لیگ و یا در طول یکسال برگزاری لیگ باشگاه‌ها توانسته‌اند چند بازیکن پدیده  را به تیم ملی معرفی کنند. یا درچند سال گذشته آیا ما توانسته‌ایم از بازیکنان زیر ۲۰ سال خود که یک بار قهرمان آسیا و یک بار سوم آسیا شدند استفاده کنیم؟ آیااز آنها در لیگ استفاده کرده‌ایم یا خیر؟ باید همه این مسائل را در کنار هم قرار دهیم و ببینیم چه اتفاقی صورت گرفته است که فوتسال  ما عملکرد خوبی در جام باشگاههای جهان نداشتند.

وی در مورد اردوهای تیم ملی گفت: در حال حاضر پنجمین اردوی است که در حال برگزاری است اما ما در این اردوها نتوانستیم بازیکنان اصلی خود را به این اردوها دعوت کنیم و به جهت ایجاد انگیزه بین بازیکنان جوان لیگ ما آنها را به اردوهای تیم ملی دعوت کردیم که آنها بیشتر با مسائل روز فوتسال دنیا آشنا و سطح خود را بالا ببرند.

وی گفت: قبل از تورنمنت آستاراخان ما فقط می‌توانیم یک جلسه تمرین با بازیکنان اصلی خود برگزار کنیم. این تورنمنت بین تیم‌های ایران، روسیه، آذربایجان و قزاقستان قرار است در اواخر شهریور برگزار شود،  امیدوارم بتوانیم مثل گذشته در این تورنمنت هم موفق باشیم.

نظرات کاربران

نظر بدهید